Полша прати окончателно Италия у дома след обрат и 3:1

Националният волейболен отбор на Полша продължава да се бори до край за продължаване в следващата трета фаза на световното първенство, на което е домакин. Волейболистите на "Дружина полска" обърнаха и надиграха Италия с 3:1 (19:25, 25:18, 25:20, 26:24) във втората си среща от Група "Е" от втората фаза на шампионата, играна късно снощи пред близо 12 000 зрители в зала "Атлас Арена" в Лодз.

По този начин поляците са 2-ри във временното класиране в групата, която е изклюително завързаната, с 12 точки след 4 победи и 1 загуба. Момчетата на селекционера Стефан Антига са на една точка зад лидера Франция и на една пред 3-ия Иран, които също са с по 4 успеха и 1 поражение. "Скуадра адзура" пък окончателно се прибира у дома, след като е на предпоследно 7-мо място с 2 точки след 1 победа и 4 загуби. Днес е почивен ден на Мондиала, а утре (13 септември) Полша играе с иранците, а Италия с Аржентина.

Италианците започнаха много добре, като играта им вървеше отлично на всички почти елементи - атака, блокада и посрещане, като изглеждаше, че ще успеят да вземат и победата. Затова логично спечелиха частта с 25:19. Последваха два силни гейма за Полша и съответно 2:1 след 25:18 и 25:20. Развръзката на срещата дойде в четвъртия гейма. Резултатът вървеше точка за точка като Италия дори имаха геймбол при 24:23, за да вкарат мача в тайбрек. Тогава дойдоха минутите на Мариуш Влазли, благодарение на който Полша измъкна гейма с 26:24 и спечели с 3:1.

Страхотен мач за полския тим изигра Мариуш Влазли, който бе над всички с 25 точки (1 блок, 2 аса и 54% ефективност в атака) за победата. За "адзурите" пък Лука Ветори реализира 18 точки.

ПОЛША - ИТАЛИЯ 3:1 (19:25, 25:18, 25:20, 26:24)
ПОЛША: Пьотър Новаковски 2, Михал Винярски 10, Павел Загумни 6, Мариуш Влазли 25, Карол Клос 6, Матеуш Мика 2 - Павел Заторски-либеро (Фабиан Джизга 1, Михал Кубяк 12, Марчин Мозджонек 4, Давид Конарски 1)
Старши-треньор: Стефан Антига
ИТАЛИЯ: Иржи Ковар 6, Лука Ветори 18, Филипо Ланца 10, Симоне Бути 9, Драган Травица 2, Емануеле Бирарели 7 - Салваторе Росини-либеро (Джулио Саби, Матео Пиано, Микеле Баранович, Масимо Колачи-либеро)
Старши-треньор: Мауро Беруто.