Пламен Константинов: След като загубихме директните двубои, значи не заслужаваме да сме на финалите

Селекционерът на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов призна след тежката загуба от Германия с 1:3 във втория ни мач от втората фаза на световното първенство в Полша, че след като сме загубили директните двубои, значи не заслужаваме да сме на финалите.

"Съжаляваме, че не можахме да зарадваме феновете на волейбола в България. Знаехме всички, че това ни е ключовия мач, който може да ни отвори възможност да попаднем във финалната фаза или да ни отреже шансовете за попадане в нея. За съжаление го загубихме, но го загубихме от една Германия, която изигра наистина поне два фантастични гейма. Не говорим само за наша по-слаба игра, защото те изиграха два наистина фантастични първи гейма с изключителен сервис, с изключителна успеваемост в нападение. Ние не можахме да отговорим на техния сервис с нашия и естествено не можахме да ги спрем на блок. Това са двата ключови момента. В третия гейм единствената разлика беше, че ги понатиснахме със сервис, дори без да направим асове, имахме повече извадени топки в контраатака и от там реализирани контраатаки. Дани Милушев мисля, че внесе една свежест в играта. Мисля, че се включи много силно", коментира селекционерът на България.

"В общи линии мисля, че загубихме двата директни двубоя с Канада и Германия. А след като загубихме двата директните двубоя, значи реалността е такава, че не заслужаваме да попаднем на финалите. Тежко е, когато имаш някакви надежди и те пропаднат, но мисля, че най-важното нещо в момента е да се задържим и да опитаме да спечелим следващите два мача. И да опитаме да запазим някакви шансове за оставане в 8-цата на крайното класиране, защото мисля, че има шансове все още. При две чисти победи може да се гони поне влизане в 8-цата. Трябва да гоним всеки мач, всяка точка, защото може да ни е важна. Знаете, че все пак има олимпийски квалификации, които зависят от рейтинга на отборите, световни купи, които също зависят от рейтинга и евентуално могат да прокарат някои от европейските отбори. Така, че единственото, което можем е само да гледаме напред. Да се опитаме да завършим поне по-симпатичен начин световното първенство", призна Константинов пред БНР.

"Мисля, че Бразилия все пак е друг отбор. Днес Германия си изигра може би най-силния мач до този момент. Аз откакто си спомням Германия такъв мач не е изиграла. Изигра си най-силния мач, но за съжаление го направи срещу нас. Но това се дължи и на друго нещо. Те си спечелиха мачовете в предварителната група, а ние изпуснахме един мач срещу Канада, който ни беше в ръцете и, който ни беше 3 точки. И може би те щяха да играят по друг начин и щяха да имат по-голямо притеснение, ако все пак ние бяхме влезнали с по-голям актив точки близък до техния. Може би това точкова предимство им даваше и спокойствие, за да рискуват и да изиграят най-добрия си мач. Мога да кажа със сигурност, че поне на сервис рискуваха много, но им "излезе" сервиса. Натиснаха ни до толкова, че нямаше как да им отговорим. За съжаление нашия сервис не влезе", продължи Гибона.

"Може би ни попречи психологически и мача с Канада и другите срещи в Гданск. При всички положения миналото тежи. Когато си неубедителен, когато направиш една неубедителна година, според мен тя тежи в психологическо отношение и аз мисля, че трудно се излиза от така дупка. Поне трудно се излиза моментално. За съжаление има и такива години, в които не ти излиза нищо. Мисля, че имахме и малшанса - спечелен гейм срещу Канада, с Русия също можеше да си търси победа, но я изпуснахме, контузи се Виктор, който за мен е много важен играч и можеше да помогне. Така, че комплексно има доста причини. Просто понякога трябва да имаш и малко шанс. Този шанс да ти даде спокойствие. Не говорим, че шансът е виновен единствено, но и това е част от играта. Като погледнеш днес - германците взеха 4 "чалънджа", в които топката закача от външната страна на линията и 4-те бяха за тях. Какво да направиш на такива ситуации. Има моменти, в които може би просто не е твоето. Значи не е нашето световно първенство", завърши Константинов.

Снимки: FIVB.ORG

ГАЛЕРИЯ от мача ГЕРМАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 - ТУК!!!