Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Шест бронзови отличия за България на Световните серии по джаги в Люксембург

Екатерина Атанасова се класира трета при жените на лично и трета в категорията по двойки с партньорката си Благовеста Герова

През изминалата седмица се състояха Световните серии на джаги масата Леонхарт - призната като една от 5-те официални маси на Сетовната федерация. Събитието се проведе от 04 до 09 септември в Люксембург, където на над 70 маси се състезаваха над 300 професионални състезатели от цял свят.
България беше представена от топ състезателките в световната ранглиста Благовеста Герова и Ектерина Атанасова, към момента съответно първа и втора в света.
Нашите момичета отново показаха високо ниво на игра и се завърнаха с медали, като още веднъж доказаха, че България определено е сила в света, що се отнася до футбола на маса, познат у нас като „джаги”.
Още в първия ден от състезанието Екатерина Атанасова достиганa пето място в категорията смесени двойки, заедно с партньора си от Белгия Том ван де Койтер. В категорията жени двойки двете българки се представиха много добре, след като реализираха само една загуба в Квалификационния кръг. По пътя до полуфинала те пребориха отборите на Швейцария, Австрия, Германия, Люксембург, Франция, Белгия. След отпадане в оспорвана игра от немския отбор – титуляр за страната, нашите момичета грабнаха бронзови медали. С получените отличия те за пореден път защитиха честта на България.
Екатерина Атанасова отново се качи на почетната стълбичка, след като спечели третото място и в категорията жени единици. Тя достигна до полуфинал след тежки едночасови мачове срещу шампионките на Франция, Австрия, Германия и Люксембург. В последния си мач българката загуби от германката Натали Якоб, която я надигра с 3:1, в оспорвана и силова битка за класирането за финалите. С отличното си представяне топ състезателката ни зае победно място в полуфиналите на едно от най-престижните състезания в Спортния календар на Международната федерация – Leonhart World Championship Series WCS 2014!
Благовеста Герова зае 9-то място, след като отпадна в третия кръг от победителката в турнира – белгийската състезателка Лин Крепинс. По случай своята 50-годишнина, Федерацията по футбол на маса в Люксембург награди с допълнителни медали всички победители. Така Екатерина и Благовеста се завърнаха в родината ни с общо 6 бронзови медала, с които да увековечат своите успехи!
Да им пожелаем успех и в следващите състезания, които ще се проведат през септември и началото на октовмри месец в София, следвани от Мастърс състезанието в Румъния, Букурещ и Световните серии на маса Роберто спорт в Италия.
„Много сме щастливи и за нас това е изключително постижение – да надвием западноевропейските си противнички на техен терен, без да имаме възможност да тренираме заедно – това е повече от добро представяне! ”, споделят момичетата след края на състезанието. За всяка една от тях това е лично постижение в категорията по единици и път към още по-добро представяне през следващия сезон.