Пенев насочи вниманието към основния проблем на България след успешния старт (видео)

Националният селекционер Любослав Пенев говори пред медиите при завръщането на тима в София след победата с 2:1 срещу Азербайджан. Според него основният проблем на тима си остава реализирането на създадените положения. Той изтъкна отново, че е доволен от победата, но отчете, че вторият гол е трябвало да падне по-рано, а не да се чакат последните минути.

"Започнахме добре, добър мач, заслужена победа. Започваме да събираме точки. Доволен съм от играта. Допуснахме някои грешки. Винаги е хубаво да разполагам с повече футболисти. Футболът е контактен спорт и се получават контузии. Обясних на отбора, че искам колектив. Малко закъсняхме с отбелязването на гол. Това ни беше проблем и в предишните квалификации. Трябва да сме по-внимателни и хладнокръвни. Да сме безпощадни пред противниковата врата, а не да чакаме 86-а, 87-а минута.

Всички мачове са важни. Срещу всеки съперник се дават три точки. В предишните квалификации публиката беше перфектна. Вярвам, че феновете ще ни подкрепят и сега. Предпочитам повече време футболистите да са пред мен, за да работим. Нямаме време за контроли", каза Пенев, който вчера получи сериозно признание от медиите на пресконференцията в Баку.