Шарапова се класира за Финалния турнир на WTA

Рускинята Мария Шарапова е втората тенисистка, която се класира за Финалния турнир на WTA в Сингапур през октомври. Световната №4 и бивша лидерка в ранглистата на WTA се присъединява към носителката на 18 титли от "Големия шлем" Серина Уилямс (САЩ), която в края на миналата седмица триумфира за шести път на US Open. Шарапова отпадна от Откритото първенство на САЩ на 1/8-финалите след поражение с 1:2 сета от датчанката Каролин Вожняцки.

През този сезон Шарапова спечели петата си титла от "Големия шлем". Тя покори за втори път в кариерата си Париж, триумфирайки на "Ролан Гарос". Тази година тя спечели още две титли - в Щутгарт и Мадрид, а освен това достигна поне до полуфиналната фаза на общо седем турнира.

Това ще бъде седмото участие на Шарапова на Финалния турнир на WTA, в който участват 8-те тенисистки, които са събрали най-много точки през годината. 27-годишната рускиня спечели състезанието при дебютното си участие през 2004 година, когато на финала срещу Серина Уилямс изоставаше с 0:4 в резултата в решаващия трети сет. Два пъти Шарапова е финалистка в турнира - през 2007 година тя губи прекия спор за трофея от белгийката Жустин Енен, а през 2012 отстъпва пред Серина Уилямс. Миналата година Шарапова пропусна турнира заради контузия в рамото.