Турция катастрофира в Рейкявик (видео)

Исландия стартира квалификациите за Евро 2016 с великолепна победа над Турция с 3:0. Исландците, които бяха близо до класиране на световното първенство в Бразилия, но загубиха баража с Хърватия, показаха сериозни възможности. Те напълно надиграха турския тим, който беше много дезорганизиран в защита. Убедителният резултат изравни рекорда на Исландия за най-разгромна победа в квалификационен цикъл.

Първия гол отбеляза Йон Дади Бьодварсон след центриране от корнер и удар с глава. В началото на втората част защитникът на турците Йомер Топрак получи два жълти картона за 4 минути и беше изгонен.

Това още повече улесни домакините, които до края на мача нанизаха още две попадения. В 76-ата минута Гилфи Сигурдсон довкара топката от голлинията след неубедителна намеса на турския вратар Реджеп Кирвак. Малко по-късно пък централният нападател Колбейн Сигторсон с хубав диагонален изстрел оформи крйания резултат.

ИСЛАНДИЯ - ТУРЦИЯ 3:0
1:0 Бьодварсон (19)
2:0 Сигурдсон (76)
3:0 Сигторсон (78)