САЩ разби Словения и е на полуфинал на Световното

Отборът на САЩ направи нова крачка към титлата на Световното първенство в Испания, след като тази вечер възпитаниците на Майк Кжижевски се наложиха над Словения с категоричното 119:76 и си осигуриха място на полуфиналите на надпреварата.

Клей Томпсън вкара 20 точки за победителите, Джеймс Хардън и Кенет Фарийд добавиха по 14 точки, а Антъни Дейвис записа на сметката си „дабъл-дабъл”- 13 точки и 11 борби.

Горан Драгич беше най-резултатен за Словения с 13 точки, а Домен Лорбек и Зоран Драгич добавиха съответно по 12 и 11 точки.

Американците поведоха още от първия съдийски сигнал, но въпреки това, не успяха да отворят солидна преднина, като това бе плод, както на много индивидуални грешки от тяхна страна, така и на страхотната игра на словенците в нападение в тези минути.

След първите десет минути резултатът бе 29:22 в полза на символичните гости, като в началото на втория период Словения стопи още пасива си, но след това Фарийд се възползва на два пъти от грешки на съперника, като до края на първото полувреме разликата от седем точки се запази – 49:42.

В началото на третия период словенците успяха да намалят още пасива си след пробив на Горан Драгич, но след това европейците буквално се сринаха, а САЩ регистрира убийствена серия, с която разликата скочи до 22 точки – 86:64.

В заключителните десет минути възпитаниците на Майк Кжижевски продължиха да мачкат обезверения си съперник, а последния съдийски сигнал прозвуча при смазващ аванс в полза на САЩ – 119:76.