Кипър изненада Босна и Херцеговина, Пянич пропусна дузпа в края (видео)

Участникът на Мондиал 2014 Босна и Херцеговина започна лошо квалификациите за Евро 2016. В първия си двубой от битката за класиране на еврофиналите босненците отстъпиха с 1:2 у дома пред Кипър. Срещата бе от Група "В".

Ведад Ибишевич изведе Босна и Херцеговина напред в резултата още в 6-ата минута след гол с глава и даде мечтан старт на домакините. Нещата обаче се объркаха за Един Джеко и компания в последната минута на първото полувреме, когато Димитрис Христофи изравни за Кипър, реализирайки с глава след неубедителна намеса на вратаря Асмир Бегович. Отново Христофи донесе победата на Кипър в 73-ата минута, когато се озова очи в очи с Бегович и с хубав удар изпрати топката в мрежата.

Босненците можеха да избегнат поражението, но в 82-ата минута Мухамед Бешич удари греда за домакините, а в 89-ата минута халфът на Рома Миралем Пянич пропусна дузпа и Кипър изненадващо си тръгва от Зеница с три точки.

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА - КИПЪР 1:2
1:0 Ибишевич (6)
1:1 Христофи (45)
1:2 Христофи (73)