България с категорично 4:0 над Азербайджан в контрола (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Женският национален отбор по волейбол на България победи Азербайджан с 3:0 (25:12, 25:20, 25:20), а след това и в допълнителния 4-ти гейм с 25:17 в официалната контрола между двата тима, която се игра тази вечер в столичната зала "Христо Ботев" и е част от подготовката на нашите за световното първенство в Италия. Така българските националки записаха общо победа и реми в мачовете с азерките, след като в първата проверка на 7 септември (неделя), която бе със статут на съвместна тренировка и бе закрита двата тима, завършиха реми.
България - Азербайджан
Първи официален мач за България след паузата за сватбата си записа либерото Мария Филипова, която се завърна отново в националния отбор. За тима на Азербайджан пък не игра звездата Наталия Мамадова, която лекува травма след операция. По предварителна уговорка треньорите се разбраха за изиграването на четири гейма в мача, независимо от резултата.
Селекционерът на България Владимир Кузюткин започна с Лора Китипова, Добриана Рабаджиева, Елица Василева, Страшимира Филопова, Христина Русева, Емилия Николова и Ивелина Монова като либеро. Впоследствие още в първия гейм Кузюткин предприе смени, като на игрището се появиха Диана Ненова и Мария Филипова.
Българските волейболистки демонстрираха добра форма, като доминираха над съперничките. "Трикольорките" започнаха ударно като в първия гейм поведоха на азерките с 8:2 и 19:9, като до края на гейма оставиха съперничките на скромните 12 точки. В оставащите два гейма българските момичета продължиха да диктуват играта, взимаха аванс и записаха чиста победа в своя полза за около 70 минути игра. В допълнителния гейм руският наставник даде възможност за изява и на други състезателки, като в игра се появиха Нася Димитрова, Кремена Каменова и Елена Колева. Въпреки рокадите българките отново доминираха и спечелиха и този гейм с 25:17.