Словаците излъгаха Украйна (видео)

Отборът на Словакия надделя с 1:0 като гост на Украйна в среща от група "С" на европейските квалификации, играна при отлични условия на терена в Киев. Роберт Мак отбеляза единствения гол в 17-ата минута. Словаците успяха да се възползват от грешка в защитата и да отмъкнат точките.

Украинците бяха малко по-дейни през първата част. Повечето опасни атаки бяха пред наказателното поле на словаците. Въпреки това точният удар беше само един. От своя страна гостите успяха да се възползват от един от малкото си шансове. В 17-ата минута Роберт Мак се разписа след комбинация с Марек Хамшик. Андрий Пиятов беше безсилен при точния шут в ъгъла.

След почивката домакините натиснаха, но отново показаха слабост пред гола. Най-доброто положение беше в 51-ата минута, когато Едмар удари греда.

Украйна - Словакия 0:1