Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Резервите на Сърбия дадоха гейм на Камерун

Мъжкият национален волейболен отбор на Сърбия приключи с победа в първата фаза на Мондиала в Полша. "Плавите" дадоха гейм на аутсайдера Камерун и ги надиграха с 3:1 (25:21, 24:26, 29:27, 25:17) в последен мач от предварителна Група "А", игран късно снощи пред малко над 3000 зрители в зала "Стулеция" във Вроцлав.

Така "репрезентацията" завърши на 2-ро място в крайното класиране с 12 точки след 4 победи и 1 загуба и заедно с домакините от Полша, Аржентина и Австралия се класираха за втората фаза на шампионата на планетата. Там 4-те отбора се сливат с първите 4 тима от Група "D" - Франция, Иран, САЩ и Италия, като резултатите помежду им до момента се зачитат. Мачовете в новата Група "Е" започват в сряда (10 септември).

Сръбският наставник Игор Колакович реши да даде почивка на повечето си титуляри, тъй като срещата нямаше никакво значение за класирането, и заложи на всичките си резерви. Въпреки това, сърбите не срещнаха големи проблеми и спечелиха с 3:1. Най-резултатен за сръбския тим стана Урош Ковачевич с 21 точки (1 блок, 1 ас, 58% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане), а Марко Ивович добави още 19 точки (2 блока, 3 аса, 50% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане) за победата. За камерунците Нейтън Вунембайна (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 46% перфектно посрещане) и Жан Патрис Ндаки (1 блок, 1 ас и 47% ефективност в атака) реализираха съответно 18 и 16 точки.

СЪРБИЯ - КАМЕРУН 3:1 (25:21, 24:26, 29:27, 25:17)
СЪРБИЯ: Урош Ковачевич 21, Марко Ивович 19, Владо Петкович 4, Драган Станкович 9, Саша Старович 17, Сречко Лисинац 9 - Невен Майсторович-либеро (Неманя Петрич, Никола Йовович)
Старши-треньор: Игор Колакович
КАМЕРУН: Оливие Нонгни, Ахмед Авал Мбутнгам 1, Сем Долегомбай 11, Жан Патрис Ндаки 16, Малики Муса 6, Нейтън Вунембайна 18 - Ален Фоси-либеро (Джоузеф Ерве Кофане 8, Давид Фогхуо, Джордж Кари, Артур Коди 1, Жан Жуниор Нябейе)
Старши-треньор: Петер Ноненбройх.