Мат Райън с клубен рекорд в деня на лудите обрати

В деня на лудите обрати Мат Райън постави клубен рекорд по подадени пасове в един мач. „Мати Айс” завърши с показатели 31 от 43 за 448 ярда и три тъчдауна при победата на Атланта срещу Ню Орлийнз с 37:34 след продължение. „Соколите” губеха със 7:20 секунда преди почивката, но обърнаха мача с тъчдауни на Левин Тойлоло и Антоан Смит. Мат Брайънт прати мача в допълнителен период с фийлдгол от 51 ярда в последната секунда на редовното време и донесе успеха с нов шут от 52 1:43 мин. по-късно.

Роб Гронковски се завърна с тъчдаун, но Ню Инглънд не отбелязаха нито една точка след почивката и загубиха с 20:33 гостуването на Маями. В първия официален мач след пращането на гарда Лоугън Менкинс в Тампа Бей Том Брейди (29 от 56 за 249 ярда с тъчдаун) пое четири сака, изгуби два фъмбъла дълбоко в половината си, а „патриотите” не минаха центъра през цялата трета четвърт. И двта отбора търкаляха топката здраво по земята, като бяха записани общо пет изгубени топки в нападение.

Джаксънвил разпиляха 17 точки аванс на почивката и подобно на Ню Инглънд останаха на сухо през второто полувреме. Ник Фоулс (27 от 45 за 322 ярда) метна тъчдаун пасове към Зак Ърц и Джеръми Маклин, дебютантът Дарън Спроулс добави 49-ярдов по земя, а Флечър Кокс върна фъмбъл на куотърбека Чад Хени 17 ярдо до ендзоната на „ягуарите”. Филаделфия спечели с 34:17 и гледа към чаканата престрелка в Индианаполис на 15 септември.

Шон Суизъм спаси Питсбърг от попадане в печалната книга. „Металурзите” никога не са губили у дома след аванс от 24 точки на полувремето, но срещу Кливлънд трябваше да третерят до последната секунда. Питсбърг водеха 27:3 на почивката, но Айзея Крауъл отбеляза два тъчдауна по земя, Брайън Хойър (19 от 31 за 230 ярда) подаде за друг, а Били Къндиф вкара от 25 ярда за немислимото равенство. Шуизъм обаче бе точен от 41 ярда в последната секунда за 30:27 и предотврати масовите самоубийства на „Хайнц фийлд” в неделния следобед.