Румъния открадна три точки от Гърция в Атина (видео)

Националният отбор на Румъния открадна три точки в гостуването си на Гърция в първия мач от европейските квалификации в група "F". Северните ни съседи се наложиха с минималното 1:0 с гол на Чиприан Марика от дузпа в 10-ата минута.

Румънците взеха инициативата в началото и в 10-ата минута Холебас спъна Чипчиу в наказателното поле, а Марика бе точен от 11-метровия наказателен удар. Нападателят на гостите обаче бе на път да развали доброто впечатление, когато в 53-ата минута си изкара втори жълт и черван картон и остави съотборниците си с 10 души на терена до края на мача. За тяхно щастие това не им попречи да удържат крехката си преднина и да запишат първия си успех в групата.

Така Румъния дели първото място в групата с Финладия и Северна Ирландия, които за момента са с по-добра голова разлика. Гърция пък тръгва без спечелена точка и заема 5-ото място до момента.

ГЪРЦИЯ - РУМЪНИЯ 0:1
0:1 Марика (10) дузпа

Goal Marica - Greece 0-1 Romania - 07-09-2014... by Vizyeo