Албански шамар за Португалия на старта на квалификациите (видео)

Националният отбор на Албания заби звучен шамар на фаворита в група "I" на европейските квалификации - Португалия. Балканците спечелиха с 1:0 като гости на иберийците на стадион "Мунисипал де Авейро". Малко оправдание за домакините бе фактът, че не можеха да разчитат в този мач на голямата си звезда Кристиано Роналдо, който пропусна срещата заради контузия. Единственият гол пък бе дело на Беким Балай в 52-ата минута.

Иначе Португалия има за какво да съжалява в мача. Домакините се скъсаха да пропускат пред вратата на съперника. Само два удара обаче попаднаха в очертанията на вратата на Албания, докато останалите бяха встрани.

В същото време Албания показа страхотна успеваемост в предни позиции. С първия от общо двата си удар по посока на Руи Патрисио гостите се добраха до успеха. В 52-ата минута Роши напредна по дясното крило и центрира за Балай, който от воле отбеляза прекрасно попадение, с което донесе и трите точки на своя тим.

Така Албания тръгна уверено в квалификациите, докато Португалия тепърва ще трябва да се съвзема от това изненадващо поражение.

ПОРТУГАЛИЯ - АЛБАНИЯ 0:1
0:1 Балай (52)

Portugal 0-1 Albania - Euro 2016 Qualif... by footynews