Светкавица се върна към победите, "синя" класика срещу Две Могили

Отборът на ФК Светкавица Търговище постигна закономерна победа срещу видимо по-слабия отбор на Две Могили с класическото 3:0 в среща от четвъртия кръг на Североизточната "В" група играна на стадион "Димитър Бурков" в Търговище.

Двубоят премина под пълното господство на домакините, които освен трите гола изтърваха и още няколко положения в мача. За гостите ще се запомнят няколко центрирания, които Димов успешно боксира или улови.

В 21 минута териториалното превъзходство на Светкавица получи своето цифрово изражение. Емил Христов вкара с рикошет след свободен удар. Веднага след гола състезателите от Търговище пропуснаха нови две възможности, първо центриране на Цветан Илиев беше засечено с плонж от Христо Александров, но топката се отклони от тялото на защитник, след това Николов получи топката при един корнер, но ударът му мина на сантиментри.

В края на полувремето ударите отдалеч зачестиха. Първо в 40 минута изненадващ снаряд на Генов от около 30 метра разтресе гредата на Две Могили, след това удар от дистанция на Калоян Николов профуча в аут. За да дойде 43 минута, когато Николов майсторски се завъртя с топката и с бомбен шут от разстояние в десния горен ъгъл матира стража Ненов за 2:0.

През второто полувреме Светкавица продължи да бъде по-активния отбор като след третия гол оборотите видимо спаднаха. Преди това в 51-та минута съдията подмина видно нарушение срещу навлизащия на скорост в пеналта Славомир Илиев, а минута по-късно Александров изпусна от близко.

В 57 минута резултата придоби класически вид. Славомир Илиев тресна напречната греда, отскочилата топка попадна във връхлитащия Александров и ударът му премина голлинията, като преди това отново се удари в гредата.

До последния съдийски сигнал Светкавица пропусна няколко положения, докато за гостите ще се запомни едно добро изпълнение на фаул, което Димов улови.

Светкавица: Димов, Е.Христов, Салиев, В.Христов, В.Иванов, Николов, Русков, Цв.Илиев, Сл.Илиев, Х.Александров, Генов, ст.тр. Диян Кирилов

Останалите срещи от кръга:
ФК "Кубрат" - Кубрат 2:3 ФК "Черноморец" - Балчик
ФК "Ботев" - Нови пазар, Шум., град 3:1 ФК "Белица" - Белица, Силистр.
ФК "Светкавица" - Търговище, град 3:0 ФК "Две могили" - Две могили
ФК "Суворово" - Суворово 2:1 ФК "Шумен 1929" - Шумен
ФК "Септември `98" - Тервел, Добр. 5:1 ФК "Провадия" - Провадия
ФК "Тича 1948" - Долни чифлик 7:0 ФК "Доростол 2013" - Силистра
ФК "Черноморец 2003" - Бяла, Варн. 0:3 ФК "Калиакра" - Каварна
ФК "Дунав 2010" - Русе 7:1 ФК "Бенковски" - Бяла, Рус.

Лидери в класирането са отборите на Дунав и Ботев (Нови Пазар) с пълен актив от 12 точки, като русенци имат по-добра голова разлика, трети е отборът на Суворово с 10 точки, следван от Калиакра и Светкавица съответно с 10 и 9 точки. Последен в класирането е отборът на Доростол Силистра и ужасяващата голова разлика 1:15 регистрирана в 4 изиграни двубоя.

В следващия кръг е голямото дерби в Каварна, където местният Калиакра посреща фаворита за първото място Дунав, докато Светкавица гостува на Белица на 14 септември от 17ч.