Ейре покори Грузия с гол красавец в 90-ата минута (видео)

Отборът на Ейре надви с гол в последната минута Грузия в първия мач от квалификационна група “Д” за Евро 2016 във Франция. Герой на двубоя в Тбилиси се превърна футболистът на Евертън Ейдън Макгийди, който първо вкара първия гол в квалификациите за европейското първенство в 24-ата минута, а след това донесе победата с гол красавец в 90-ата минута. Играчът на "карамелите" пое топката с гръб към вратата на 18 метра от голлинията. Той се обърна и със страхотен финт преодоля своя пазач и с неспасяем удар вкара своя втори гол.

Между двете попадения Торнике Окриашвили в 36-ата минута вкара фантастичен гол от над 22 метра за моментното 1:1 и даде надежда на 35 000 фенове по трибуните.

Макгийди обаче 20 секунди преди края донесе трите точки на островитяните.

ГРУЗИЯ - ЕЙРЕ 1:2
0:1 Ейдън Макгийди (24)
1:1 Торнике Окриашвили (36)
1:2 Макгийди (90)