Дания тръгна с обрат и си върна на арменците (видео)

Отборът на Дания стартира евроквалификациите за Франция 2016 с много труден успех. “Червеният динамит” победи с 2:1 Армения пред своя публика в Копенхаген, след като Михтарян изведе гостите напред в 49-ата минута. Звездата на Борусия (Дортмунд) бе точен с удар от 18 метра, който пък бе първи за тима му в срещата. Попадението стресна домакините, които имаха да си връщат за загубата с 0:4 в квалификацията на същия стадион за Мондиал 2014 година.

Играчът на Байерн (Мюнхен) Пиер- Емил Хьойберг изравни в 65 минута с плътен удар, а резервата Каленберг донесе трите точки на скандинавците. Играчът на Брьондби засече центриране отляво и прати топката в мрежата с глава.

ДАНИЯ - АРМЕНИЯ 2:1
0:1 Михтарян (49)
1:1 Пиер-Емил Хьойберг (65)
2:1 Каленберг (80)