Тимът на Божинов изпусна да поведе еднолично в Серия "Б"

Новият отбор на Валери Божинов Тернана пропусна да стане едноличен лидер в класирането на Серия "Б" след втория кръг. Тимът завърши 1:1 в първото си домакинство срещу Пескара, след като поведе с хубав гол на Чераволо в 38-ата минута. Деветката на Тернана бе изведен сам срещу вратаря и след технично поемане на топката прехвърли майсторски противниковия вратар с първия си гол за сезона.

В 55-ата минута Паскуато с брилянтно изпълнение на пряк свободен удар изравни с първия гол на своя тим за този сезон. Бившият играч на ЦСКА Фабрицио Грило бе титуляр за гостите, но бе сменен във втори пореден мач.

Така Тернана вече има актив от четири точки и дели първото място с тима на Андрей Гълъбинов - Ливорно, и Ланчано, Читадела, Капри и Трапани.

Бившият играч на Левски трябва да бъде представен във вторник в Терни.

Изпадналият миналата година Болоня се спаси от втора поредна загуба, след като Качия с втория си гол за сезона донесе равенството 1:1 срещу Виртус Етнела. Тази вечер е дербито между Бари и Перуджа от този кръг на втория ешелон в калчото.