Ибра повтори уникално постижение на Кристиано

Шведската суперзвезда Златан Ибрахимович повтори уникално постижение на португалската машина за голове Кристиано Роналдо. Ибрахимович отбеляза и двата гола за Швеция при победата с 2:0 срещу Естония в контролна среща. Ибра изведе "Тре Крунур" напред в резултата в 3-ата минута, а с второто си попадение в 24-ата счупи два рекорда. С това попадение Златан вече има поне по един гол във всяка минута във футболен мач. През февруари тази година същото успя да постигне мегазвездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо.

Освен това, както вече ви информирахме, Ибрахимович вече има 50 гола с фланелката на Швеция и е стана реализатор №1 в историята на страната, изпращайки в историята 82-годишния рекорд от 49 гола на Свен Ридел.

Любопитно за отбелязване е, че 4 от всичките 369 гола в кариерата на Ибрахимович, са отбелязали в първата минута. Обърнете внимание, че Ибра има цели 25 гола в последната минута или добавеното време.

В кариерата си Ибрахимович е носил фланелките на Малмьо, Аякс, Ювентус, Интер, Барселона, Милан и сегашния тим на шведа Пари Сен Жермен.