Дунав писа седмица на Бенковски

Дунав постигна поредната си убедителна победа след 7:1 срещу Бенковски (Бяла) в мач от четвъртия кръг на Североизточната "В" група. "Драконите" контролираха двубоя изцяло и могат да съжаляват, че не записаха двуцифрен резултат на Градския стадион в Русе.

Още в първата минута центриране на Андреас Васев отляво намери Мирослав Будинов, който прехвърли технично с пета вратаря Мартин Милонов, но бранител на гостите изчисти от голлинията. Само три минути по-късно обаче първото попадение стана факт. Защитник на Бенковски игра с ръка в наказателното поле и реферът Димитър Желязков отсъди дузпа за дунавци, реализирана от Ивайло Раденцов. В 12-та минута резултатът стана 2:0, след като Будинов навърза отбраната на съперника и прати топката в мрежата на беленския тим с точен шут от границата на наказателното поле. Последваха още няколко положения за отбелазване на гол в гостуващата врата, но намеси на Милонов и Дамян Дамянов спасиха удари на Будинов, Атанас Атанасов и Георги Чакъров. Все пак в 42-та минута резултатът стана класически след точен изстрел на Диян Димов от около 20 метра.

Първата част приключи при 3:0, но само две минути след подновяването на играта вече бе 4:0. Михаил Милчев засече центриране в наказателното поле на гостите с глава и записа името си сред голмайсторите. Влезлият след почивката Йордан Димитров покачи на 5:0 в 60-та минута, след като успя да надбяга противниковата отбрана и прехвърли излезлия да го пресрещне Милонов. Младият нападател обаче престоя на терена по-малко от 25 минути, тъй като стъпи накриво при опит да повтори изпълнението си малко по-късно. В 73-та минута зрителите на Градския стадион станаха свидетели и на най- атрктивния гол в срещата. Първо Раденцов опита със странична ножица да стреля, но Милонов спаси. Будинов обаче го изненада с класическа "ала Пиола" отблизо и направи 6:0. Улисани в атака дунавци допуснаха и 2 пробива в наказателното си поле, при един от които "войводите" от Бяла спечелиха дузпа, реализирана от Ивайло Иванов в 86-та минута. В добавеното от съдията време Будинов оформи своя хеттрик, след като засече с глава отблизо центриране от ъглов удар.

Така Дунав продължава да е първи в класирането на Североизточната "В" група, като след 4 мача има пълен актив от 4 победи и голова разлика 21:1. В следващия кръг "драконите" гостуват на Калиакра (Каварна) на 14 септември.