Резервите на Бразилия с измъчено 3:2 над Република Корея

Настоящият световен волейболен шампион Бразилия постигна много трудна и драматична 4-та поредна победа на Световното в Полша. Волейболистите на "Селесао" надделяха измъчено на Република Корея с 3:2 (21:25, 25:13, 25:21, 17:25, 15:13) в 4-та си среща от предварителна Група "В", играна късно снощи пред около 3500 зрители в зала "Сподек Арена" в Катовице.

Така "златистите" продължават да са еднолично начело в класирането с 11 точки след 4 победи от 4 загуби и 100% продължават напред в следващата фаза. Корейските волейболисти пък са 5-ти с 4 точки след 1 победа и 3 загуби и са с минимални шансове за класиране напред. Днес (7 септември) в последните си мачове в групата Бразилия играе с Куба, а Република Корея с Германия. Мачовете са съответно от 21,15 и 17,30 часа българско време.

Бразилският наставник Бернардо Резенде реши да даде почивка на повечето си титуляри и започна с много промени в стартовата си шестица. Това позволи на волейболистите на Република Корея да започната убедително и да вземат първия гейм с 25:21. Но това ядоса "Селесао" и във втората част корейците реализираха само 13 точки. Третият гейм отново бе за бразилците - 25:17, но в четвъртата част "златистите" допуснаха отпускане, което им коства вкарване на срещата в тайбрек. В петия решителен гейм, обаче, Бразилия бе безупречна в ключовите моменти и се наложи с 15:13, а с това и в мача с 3:2.

Най-полезен за бразилския тим бе Леандро Висото 22 точки (2 блока, 2 аса и 56% ефективност в атака), независимо че игра само до четвъртия гейм, а Сидао добави още 16 точки (4 блока и 75% ефективност в атака) за успеха. За корейците Кван-Ин Джеон бе над всички с 24 точки (3 блока, 1 ас и 61% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победата.

РЕПУБЛИКА КОРЕЯ - БРАЗИЛИЯ 2:3 (25:21, 13:25, 21:25, 25:17, 13:15)
РЕПУБЛИКА КОРЕЯ: Сун-Су Хан 1, Юн-Сук Шин 10, Сюн-Сук Квак 5, Мин-Хо Чой 10, Кван-Ин Джеон 24, Чул-Ву Парк 14 - Йон-Чан Бу-либеро (Мин-Гю Ли, Мюн-Геун Сон 2, Джае-Дук Сео, Мин-Су Джеон-либеро)
Старши-треньор: Ки-Вон Парк
БРАЗИЛИЯ: Едер Карбонера 11, Сидао 16, Леандро Висото 22, Мурильо Ендрес 5, Луис Фелипе Фонтелеш 13, Рафаел Де Оливейра 1 - Марио Жуниор-либеро (Уолъс Де Соуса 2, Маурисио Боржеш 4)
Старши-треньор: Бернардо Резенде.