Испания прегази Сенегал по пътя към 1/4-финалите (видео+галерия)

Домакинът на Световното първенство по баскетбол – Испания се класира за 1/4-финалите на надпреварата, след като записа категорична победа срещу тима на Сенегал с 81:56.

Най-резултатен за Ла Фурия беше Пау Гасол със 17 точки, а Серж Ибака, Хосе Калдерон и Фелипе Рейес вкараха по 11 точки.

Мухамед Фае и Абду Баджи бяха най-резултатни за Сенегал, след като отбелязаха по 12 точки

Испанците поеха контрол върху събитията на терена още от първия съдийски сигнал и въпреки, че определено не демонстрираха висока степен на концентрация в тези минути, успяха да поведат с шест точки, като с основна заслуга бяха братята Гасол и Рики Рубио – 23:17. До почивката Ла Фурия не позволи никакви изненади и спокойно увеличаваше преднината си, която стигна до 41:28.

В началото на второто полувреме домакините напълно убиха интригата, след като демонстрираха отлична защита, която им помогна да стигнат до 20 точки преднина, а до последния съдийски сигнал на терена не се случи почти нищо интересно и сирената прозвуча при 81:56 в полза на Испания.