Локо Пд разби Гигант

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи третодивизионния Гигант (Съединение) с 4:0 в контролна среща, която се игра на помощния терен на Лаута. Със спаринга на практика завърши едноседмичният лагер на отбора в Смолян.

Треньорът Неделчо Матушев пусна два различни състава във всяко полувреме, като единствено вратарят Божидар Стойчев изигра пълни 90 минути. В двубоя взеха участие аржентинецът Елиан Парино и белгийски футболист на име Марк, който дори отбеляза последното попадение в мача.

Капитанът Мартин Камбуров откри резултата в 6-ата минута от дузпа, като нарушението бе извършено срещу самия него.

В 43-ата минута Ванчо Траянов удвои с красив гол от 25 метра. Халфът отправи силен удар с десния крак, като вратарят на гостите опита да избие, но въпреки това топката влезе в горния десен ъгъл за 2:0.

В 63-ата минута капитанът през втората част Станислав Маламов направи резултата класически. Той шутира по земя от границата на наказателното поле, а секунди преди това вратарят на Гигант бе избил силен шут на Марк.

В 84-ата минута белгиецът изстреля хубав удар с левия крак от 20-ина метра, при който топката рикошира в гредата и влезе в мрежата за крайното 4:0.
След мача Неделчо Матушев пусна футболистите в двудневна почивка, като първото занимание за новата седмица е във вторник от 9,30 часа.

Съставът на Локомотив през първото полувреме: Божидар Стойчев, Здравко Илиев,
Елиан Парино, Деян Молдованов, Венелин Филипов, Ванчо Траянов, Янко Сандански, Бранимир Костадинов, Дани Кики, Мартин Камбуров (кап), Спас Делев

Съставът на Локомотив през второто полувреме: Божидар Стойчев, Ивайло

Димитров, Ангел Грънчов, Христо Стамов, Богомил Дяков, Георги Вълчев, Станислав Маламов (кап), Айкут Янъков, Благой Наков, Георги Стефанов, Марк

Снимка: lokomotivpd.com