България с много изстрадана победа над Египет с 3:2 (ГАЛЕРИЯ + ВИДЕО)

Волейболистите от националния отбор на България изиграха най-слабия си мач от началото на световното първенство в Полша и постигнаха много изстрадана победа над пални аутсайдер Египет с 3:2 (25:22, 26:24, 23:25, 20:25, 15:11) в мач от 4-ия кръг на Група С, която се игра в зала "Ерго Арена" в Гданск.

Възпитаниците на Пламен Константинов спечелиха трудно първите 2 части, но загубиха третата и четвъртата. Тайбрекът започна катастрофално за България при 1:5, но в крайна сметка родните национали стигнаха до измъчен успех с 15:11 и 3:2 гейма.
Мондиал 2014: България - Египет 2:0
Хубавата новина след тази трудна победа, е че тя със сигурност няма да се зачита за следващата фаза на турнира.

Утре България среща олимпийския и европейски шампион Русия от 21,30 часа в последната си среща от Група С в Гданск.
Пламен Константинов даде почивка на Николай Пенчев и Цветан Соколов в началото на мача срещу Египет. На тяхно място в игра срещу Египет се появиха Мирослав Градинаров и Данаил Милушев, а Теодор Тодоров се завърна в стартовия състав на България, след като се пребори с настинка.
Египет поведе с 6:4 в началото на двубоя след атака на Ахмед Салах. Разликата се повиши на 3 точки при 4:7. Мирослав Градинаров намали до 5:7. Египет поведе с 8:5 при първото технически прекъсване. България изравни при 9:9. Светослав Гоцев спря на блок египетското нападение - 12:11. Българските волейболисти дръпнаха с 14:12. Дани Милушев атакува мощно по правата за 15:13. Националите поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсването. Тошко Алексиев доведе резултата до 17:15 с атака по диагонала от зона 4. Египет изравни при 17:17, но българските волейболисти записаха 3 поредни точки до 20:17. Ас на Дани Милушев - 21:17. Египет върна 2 точки и Пламен Константинов взе прекъсване за България. Националите поведоха с 23:20. Теодор Тодоров изведе България до геймбол при 24:21. Мирослав Градинаров донесе успеха на България в първата част с 25:22 с атака по блокадата от зона 2.
България поведе със 7:5 в началото на втория гейм. Възпитаниците на Пламен Константинов дръпнаха с 8:6 при първото техническо прекъсване. България поведе със 7:5 в началото на втория гейм. Възпитаниците на Пламен Константинов дръпнаха с 8:6 при първото техническо прекъсване. България поведе с 11:9 след блокаут на Тодор Алексиев. Разликата нарасна до 3 точки при 12:9. Египет изравни при 13:13 след ас на Хосни. Атака в аут на Ахмед Салах изведе България отново напред при 15:13. Националите дръпнаха с 16:14 при второто техническо прекъсване. Египет успя да запише 4 поредни точки и поведе с 18:16, което принуди Пламен Константинов да вземе прекъсване. Теодор Тодоров намали до 18:19. Египет поведе с 3 точки при 21:18 след атака на Ахмед Абделхай. Блокада на Дани Милушев и 19:21. Двоен български блок спря атака на Абделхай - 20:21. Мощна атака на Теодор Тодоров през центъра доведе до 21:22. Мощен сервис на Тодор Скримов, след което последва блокада на Светослав Гоцев - 22:22. Ахмед Абделхай атакува през антената 23:22. Дани Милушев изведе България до геймбол след блокаут - 24:23. Дани Милушев би началния удар в мрежата - 24:24. Светослав Гоцев атакува през центъра, след като Андрей Жеков му вдигна с една ръка - 25:24. Дани Милушев затвори втората част с 26:24 с атака по диагонала от зона 2.
България поведе с 4:1 в началото на 3-ата част. Тодор Алексиев направи 6:3 след атака на блокадата. България поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване след пайп. Египет успя да изравни при 9:9 и дори поведе при 10:9 след атака на Мохамед Текил. България отново поведе при 11:10 след мощна атака на Дани Милушев по блокадата. Тодор Алексиев атакува по диагонала от зона 4 за 12:10. Египет изравни при 13:13 и отново поведе с 14:13, след като "фараоните" хванаха Светослав Гоцев на блок. Тодор Алексиев изравни до 14:14 след много добра реакция. Египет поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. При 15:17 Пламен Константинов взе прекъсване за България. Пайп на Тодор Алексиев 16:17. България изравни при 17:17 след атака в аут на Мохамед Такил. Нов пайп на Тодор Алексиев и 18:18. Егепет пак поведе с 2 точки при 20:18. Българската блокада върна една точка за 19:20. Тодор Алексиев атакува по късия диагонал от зона 4 за 20:21. Нова атака на Тодор Алексиев по блокадата - 21:22. Дани Милушив изравни резултата по 22:22. Египет поведе с 23:22, след като Мирослав Градинаров бе хванат на блок. Пламен Константинов взе прекъсване. Нова атака в аут на Миро Градинаров и Египет стигна до геймбол при 24:22. Тодор Алексиев направи 23:24 след пайп. Светослав Гоцев би флот сервис в аут и Египет спечели третата част с 23:25.

България поведе с 5:3 в началото на 4-ата част. Египтяните обърнаха развоя на гейма и поведоха със 7:6. Ас на Мохамед Абу и африканците поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Египет дръпна с 3 точки при 14:11 след ас на Ахмед Абделхай. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Египет дръпна с 15:11. Николай Пенчев се появи в игра на мястото на Мирослав Градинаров. Египет поведе с 16:11 при второто техническо прекъсване. Египет поведе с 5 точки при 18:13. Теодор Тодоров намали до 14:18. Блокада на Дани Милушев след силен серивс на Андрей Жеков - 15:18. Последва ас на Андрей Жеков 16:18. Наставникът на Египет взе прекъсване. Ахмед Абделхай атакува в аут и 17:18. Двоен блок спря атака на Данаил Милушев - 17:19. Юсеф Салех направи единична блокада за 17:20. Египет дръпна с 21:17 след нова блокада на Юсеф Салех. Пламен Константинов взе второто си прекъсване. Египет стигна до геймбол при 24:19 след грешка в атака на Тодор Алексиев. Ахмед Абделхай донесе успеха на Египет в 4-ата част с 25:20.
Египет поведе с 5:1 в началото на тайбрека. При 2:6 Пламен Константинов получи жълт картон. Тодор Алексиев намали до 3:6 с атака по диагонала от зона 4. България намали до 5:5 след атака в аут на Мохамед Абу. Андрей Жеков пусна топката за равенство при 6:6. Ахмед Абделхай отново изведе Египет напред при 7:6. Сервис в аут на Мохамед Текил - 7:7. Атака на Николай Пенчев по диагонала от зона 4 изведе България напред при 8:7. Ахмед Абделхай отново изравни при 8:8. Двойна блокада срещу пайп на Тодор Алексиев - 8:9. България изравни при 9:9. Нова тройна блокада спря втори пореден пайп на Тодор Алексиев - 9:10. Николай Пенчев изравни при 10:10. Юсеф Салех атакува в аут и България поведе с 11:10. Наставникът на Египет Ибрахим Фахредин взе прекъсване. Тройна българска блокада доведе резултата до 12:10. Грешка на египетските волейболисти доведе до 13:10. Тодор Алексиев изведе България до мачбол при 14:11. Ас на Тодор Скримов донесе изстраданата победа на България в тайбрека с 15:11 и 3:2 гейма в мача.
Капитанът ни Тодор Алексиев заби 25 точки (5 блока) за успеха, а Данаил Милушев добави още 20 точки (1 ас, 3 блока). Теодор тодоров се отчете с 10 точки (2 блока).

Ахмед Абделхай бе най-резултатен за Египет с 20 точки (1 ас, 3 блока), а Мохамед Текил добави още 16 точки (1 ас, 1 блок). Юсеф Салех се отличи с 15 точки (1 ас, 5 блока), а високият 210 сантиметра Мохамед Абу с 12 точки (3 аса, 5 блока).

БЪЛГАРИЯ - ЕГИПЕТ 3:2 (25:22, 26:24, 23:25, 20:25, 15:11)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 6, Данаил Милушев 20, Мирослав Градинаров 8, Тодор Алексиев 25, Теодор Тодоров 10, Светослав Гоцев 7 - Теодор Салпаров-либеро (Тодор Скримов 1, Николай Пенчев 2, Добромир Димитров, Цветан Соколов)
Старши-треньор: Пламен Константинов
ЕГИПЕТ: Ахмед Абделхай 20, Юсеф Салех 15, Махмуд Абделрехим 3, Мохамед Абу 12,  Абдала Хосам 2, Мохамед Текил 16 - Мохамед Моавад-либеро (Мохамед Бадави, Ахмед Алкотб 2, Решат Атиа 1, Ахмед Ел Сайед)
Старши-треньор: Ибрахим Мохамед.

СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ЕГИПЕТ 3:2 - ТУК!!!