Италия се върна в играта след зрелищен обрат от 0:2 срещу Сърбия

Италия запази шансовете си за класиране на Евро 2015 за младежи до 21 години след зрелищна победа с 3:2 над Сърбия. "Адзурите" губеха с 0:2, но направиха пълен обрат и вече са на второ място в групата си, само на точка след водача Белгия, който разгроми Кипър като гост с 6:0. Сърбите пък останаха на трета позиция.

Мачът се игра в Пескара и не започна никак добре за възпитаниците на Луиджи Ди Биаджо, които още в 12-ата минута вече бяха допуснали два гола. И двете попадения за гостите отбеляза Александър Костич, но след това Италия взе инициативата и в средата на полувремето Андреа Белоти намали. Секунди преди почивката Белоти се разписа и от дузпа за 2:2, а победата на "адзурите" донесе Доменико Берарди в 75-ата минута

ИТАЛИЯ (U21) - СЪРБИЯ (U21) 3:2