Мечтан дебют за Конте начело на Италия (видео)

Съперникът ни в евроквалификациите Италия срази Холандия с 2:0 на стадиона в Бари в дебюта на новия селекционер Антонио Конте. Бившият наставник на Ювентус избра схема 3-5-2 с Чиро Имобиле и дебютанта Симоне Заза в атака, а зад тях в центъра на полузащитата действаше Емануеле Дзакерини.

Двубоят започна по мечтан начин за "адзурите".  Още в 3-ата минута резултатът беше открит от Чиро Имобиле, който с далечен пас от центъра на терена беше изведен зад отбраната на "лалетата", преодоля вратаря Силесен и прониза вратата. В 10-ата Даниеле де Роси удвои от дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу дебютанта Симоне Заза.

В този момент Холандия остана и с човек по-малко, тъй като Бруно Мартинс Инди беше изгонен с директен червен картон. Това принуди треньорът Гуус Хидинк да промени схемата на игра и плановете си за мача.

През второто полувреме Конте направи шест смени, а нов гол така и не падна, въпреки че имаше положения и пред двете врати.
Италия стартира в евроквалификациите срещу Норвегия.

Италия - Холандия 2:0
1:0 - Имобиле (3)
2:0 - Де Роси (10-д)

Стартови състави:

Италия: Сиригу, Бонучи, Ранокия, Астори, Дармиан (73-Кандрева), Маркизио (63-Верати), Де Роси (67-Пароло), Джакерини, Де Шилио (67-Паскуал), Имобиле (76-Джовинко), Заза (73-Дестро).

Холандия: Силесен, Янмаат, Де Врей, Мартинс Инди, Блинд, Де Йонг, Кайт, Вейналдум, Снайдер, Ленс, Ван Перси.