САЩ се разходи срещу Доминикана за четвъртата си победа (видео)

Световният шампион САЩ не се напрегна кой знае колко срещу Доминиканската Република и стигна до успех със 106:71, гарантирайки си място в осминафиналната фаза на Мондиал 2014. С днешната победа играчите на Майк Кжижевски си гарантираха на 100% участието в елиминациите. До момента те имат 4 победи от 4 мача.

Доминиканският отбор бе без най-добрия си играч Франсиско Гарсия, който се контузи вчера и треньорите решиха да го запазят за ключовия двубой с Турция.

В редиците на янките имаше леко подценяване в началните минути на мача и това позволи на доминиканците да се задържат на три точки от съперника си - 25:22 след 10 минути игра.

Американците поведоха с двуцифрена разлика за първи път в мача - 40:29 след кош на Фарийд след малко повече от четири минути игра. До почивката Доминикана веднъж свали изоставането си до седем точки, но на полувремето САЩ имаше преднина от 56:41.

Щатите окончателно решиха крайния изход от двубоя в края на третата част. При резултат 64:48 те направиха убийствена серия от 17-4, за да поведат с 81:52 след 30 минути.

В заключителните 10 минути на мача шампионите добавиха още шест точки към преднината си за крайното 106:71.

Кенет Фарийд отново бе най-резултатен с 16 точки,а ДеМаркъс Казънс добави 13. Антъни Дейвис също бе на ниво с 10 точки, 7 борби и 5 чадъра.

Виктор Лис бе най-резултатен за Доминикана с 15 точки.