Англия излъга Норвегия с дузпа в скучен мач (видео)

Англия победи с минималното 1:0 Норвегия в приятелски мач игран на "Уембли" в Лондон. Двата тима направиха доста скучен двубой, в който домакините все пак поне малко зарадваха своите привърженици като стигнаха до победата с гол от дузпа реализирана от Уейн Рууни в 68-ата минута. Това бе последна проверка за двата тима преди началото на евроквалификациите, като скандинавците са в група "Н", където е и тима на България. Първият им мач е срещу Италия на 9 септември.

През първото полувреме двата отбора не сътвориха почти нищо интересно пред двете врати. Англия повече владееше топката, но реално нямаше сериозни положения. Единствено в 25-ата минута Рахийм Стърлинг намери Даниел Стъридж зад защитата, но нападателят опита да прехвърли вратаря и не се справи особено успешно.

В началото на втората част пък Норвегия на два пъти стигна до голови опасности като в 50-ата минута Джошуа Кинг стреля с глава, но Джо Харт спаси, а в 53-ата минута отново той изскочи на добра позиция, но от труден ъгъл нямаше как да преодолее вратаря на англичаните.

Отговорът на Англия дойде едва в 68-ата минута, когато Рахийм Стърлинг нахлу на скорост в наказателното поле и бе спънат за дузпа, а капитанът в този мач Уейн Рууни се нагърби с отговорността и реализира от бялата точка за 1:0, като този резултат се запази и до края на двубоя.

Любопитен факт е, че този мач се игра пред едва 40181 души на "Уембли", което е най-ниската посещаемост на стадиона от 1998 година насам.

Англия - Норвегия 1:0
1:0 Рууни (68) д.

АНГЛИЯ: Харт, Бейнс, Кейхил (Ягиелка 84), Джоунс, Стоунс (Чеймбурс 81), Хендерсън, Уилшър (Делф 69), Стърлинг, Окслейд-Чембърлейн (Милнър 69), Стъридж, Рууни (Уелбек 70)

НОРВЕГИЯ: Ниланд, Форен, Линес (Фло 36), Шелбред (М. Елюнуси 69), Йенсен, Нордвейд, Елабделауи, Даели (Конрадсен 57), Т. Елюнуси (Камара 78), Йохансен, Кинг (Нилсен 76)