Испания оскуба "петлите" по пътя към осминафиналите (видео)

Испания буквално оскуба Франция в поредната среща от груповата фаза на Мондиал 2014. "Фуриите" надиграха категорично "петлите" с 86:64 и си гарантираха място в осминафиналната фаза на турнира, чийто домакин са. Испанците също така взеха частичен реванш за загубата на полуфиналите на ЕвроБаскет 2013, когато бяха детронирани именно от французите.

Испанците имат четири победи от четири мача, докато Франция е с два успеха и две поражения.

Домакините бяха по-мотивираният отбор и подкрепяни от почти всички фенове в залата започнаха със серия от 11-3. Европейските шампиони от Франция постепенно се съвзеха и се върнаха в мача, доближавайки се само на точка - 17:16 след тройка на Антоан Дио минута преди края. Нова тройка, този път на Никола Батум изравни резултата - 19:19, а след 10 минути игра на таблото светеше 22:19 в полза на "Ла Роха", след като Наваро наниза три точки със сирената.

Втората част се превърна в истинска лекция в подкошието от страна на Пау Гасол. Каталунецът затвърди отличната си форма от мачовете досега и помогна на своя отбор постепенно да се откъсне напред в резултата. Именно след няколко успешни атаки на Гасол испанците направиха серия от 13-6, след която се оттеглиха на почивка при резултат 44:34.

Марк Гасол и Серхио Йул се понравиха с изявите си през третата четвърт и помогнаха на Испания да задържи двуцифрената си преднина. "Петлите" така и не успяха да намерят истинското си лице в този период и след неговия край изоставаха с 65:50.

В четвъртата част разликата за първи път надхвърли 20 точки, а Хуан Антонио Оренга задоволи желанието на публиката и пусна в игра всичките си играчи. Крайният резултат бе 86:64, а феновете изпратиха местните любимци на крака и с аплодисменти.

Марк Гасол вкара 17 точки, брат му Пау остана с 15, а Хуан Карлос Наваро реализира 14.

Никола Батум и Антоан Дио вкараха по 11 за Франция.