Турция обърна Дания в контрола (видео)

Националните отбори на Дания и Турция изиграха приятелски мач помежду си преди началото на евроквалификациите. Двата тима се изправиха един срещу друг в Одензе и гостите сигнаха до победата след пълен обрат от 0:1 до 2:1.

Домакините първи откриха резултата от дузпа в 35-ата минута, като наказателния удар бе реализиран от защитника Даниел Агер. Турция обаче успя да се върне в мача през второто полувреме, като в 54-ата минута Олчай Шахан възстанови равенството - 1:1. В добавеното време на мача пък гостите стигнаха и до пълен обрат с попадение на Туфан след асистенция на Арда Туран.

Следващият мач на Дания е срещу Армения на 7 септември от група "I" на евроквалификациите, докато Турция ще гостува на Исландия на 9 септември в мач от група "А".