Гърция с четвърта поредна победа на Световното

Отборът на Гърция продължава да е без загуба в група В на Световното първенство, което се провежда в Испания, след като тази вечер се наложи над Хърватия със 76:65 и по този начин записа на сметката си четвърта поредна победа.

Костас Папаниколау и Костас Каймакоглу бяха най-резултатни за победителите с по 14 точки, а Йоанис Борусис се отличи с „дабъл-дабъл” - 13 точки и 10 борби.

Боян Богданович беше най-резултатен за хърватите с 20 точки, а Дарио Шарич вкара 10 точки.

Гърците тръгнаха по-добре в мача и след няколко точни стрелби на Принцерис и Папаниколау, символичните домакини поведоха с 12:6, но „шахматистите” бързо влязоха в ритъм и след серия от 8:4, успяха да намалят пасива си до 14:16.

През вторите десет минути отборът на Гърция подобри значително играта си в защита, което веднага донесе желания резултат, а на почивката символичните домакини вече имаха двуцифрена преднина – 36:23.

През второто полувреме баскетболистите на Хърватия се опитаха да се върнат в мача, но усилията им в нападение се оказаха напразни, след като в същото време допускаха елементарни грешки в дефанзивен план. От своя страна, Папаниколау и компания използваха всеки шанс, което даде възможност на Гърция да задържи преднината си и да се поздрави с крайния успех – 76:65.