Сладко отмъщение за Аржентина над Германия, Ди Мария развинти Бундестима в голово шоу (видео+галерия)

Аржентина взе сладко отмъщение над Германия за загубата на финала на световното първенство в Бразилия, като записа внушителна победа с 4:2 над Бундестима в контролна среща играна в Дюселдорф. Тази победа обаче бе само за престиж, тъй като не носи никакво друго удовлетворение на "гаучосите", които не успяха да спечелят над този съперник в мача, който имаше значение преди два месеца. Героят тази вечер бе Анхел ди Мария, който изработи първите три гола за гостите, а след това сам реализира четвъртото попадение. Серхио Агуеро откри резултата в 20-ата минута, Ерик Ламела удвои в 40-ата, Федерико Фернандес направи 0:3, в 47-ата, а самият Ди Мария вкара за 0:4 в 50-ата минута. Головете за Бундестима пък бяха дело на Андре Шюрле в 52-ата минута и Марио Гьотце в 77-ата минута.Аржентина си отмъсти на Германия с бой в контрола

Това бе първи мач за Германия след отказването на Мирослав Клозе, Филип Лаам и Пер Мертезакер. В състава на Аржентина пък липсваше голямата звезда Лионел Меси, както и Гонсало Игуаин, които са сконтузии. Също така това бе първи двубой за новия наставник Тата Мартино начело на "гаучосите".

Германия започна мача по-добре и в 7-ата минута стигна до първата по-сериозна опасност в мача като Марио Гомес бе изведен сам срещу вратаря на съперника, но ударът му бе спасен. Домакините повече владееха топката, но въпреки това в 20-ата минута Аржентина издебна своя шанс, Анхел ди Мария центрира хубаво в наказателното поле, където Серхио Агуеро изскочи зад отбраната и засече кълбото в мрежата за 0:1.
Аржентина си отмъсти на Германия с бой в контрола
Домакините отново взеха инициативата и в 23-ата минута Демикелис сгреши при изнасянето на топката, като я подари на Марко Ройс, който веднага намери Тони Кроос на стрелкова позиция, но ударът му премина покрай вратата. След това отново Гомес бе изведен сам срещу Серхио Ромеро, но от близо отново не успя да го преодолее. "Гаучосите" пък отговориха с хубав пробив на Ди Мария завършил с удар по посока на Мануел Нойер, но прекалено слаб.
Германия продължаваше да изглежда по-опасният отбор на терена и в 39-ата минута последва поредният пропуск пред Ромеро като след заучено положение от фаул Андре Шюрле бе намерен в наказателното поле, но от близо прати топката над вратата. Само минута по-късно обаче гостите нанесоха втори удар на контраатака. Ди Мария бе намерен по дясното крило, той напредна до аутлинията и центрира за Ерик Ламела, който с прекрасен изстрел от воле не остави шансове на Нойер - 0:2.

В самия край на полувремето пък Германия можеше да върне едно попадение, като първо Ройс затрудни Ромеро с далечен удар, а при добавката Гомес направи поредния фрапантен пропуск от близо и не успя дори да уцели вратата.
Още в началото на второто полувреме обаче Аржентина заби нови два бързи гола. В 47-ата минута отново Ди Мария с прекрасно центриране от фаул намери Федерико Фернандес, който с глава направи 0:3. В 50-ата минута пък самият Ди Мария ознаменува чудесната си игра до момента с гол, като след хубава контраатака бе изведен зад защитата и с техничен прехвърлящ удар направи резултата 0:4.

Германия все пак успя да върне едно попадение в 52-ата минута, когато Андре Шюрле бе най-съобразителен в наказателното поле и промуши кълбото зад Ромеро за 1:4. В 77-ата минута пък Марио Гьотце доведе нещата до 2:4 с помощта и на рикошет в тялото на защитник след неговия удар.

Германия - Аржентина 2:4
0:1 Агуеро (20)
0:2 Ламела (40)
0:3 Фернандес (47)
0:4 Ди Мария (50)
1:4 Шюрле (52)
2:4 Гьотце (77)

ГЕРМАНИЯ: Нойер (Вайденфелер 46), Гроскройц, Гинтер, Хьоведес (Рюдигер 77), Дурм, Крамер, Кроос, Шюрле (Мюлер 57), Ройс (Руди 71), Дракслер (Подолски 33), Гомес (Гьотце 57)

АРЖЕНТИНА: Ромеро (Андухар 80), Сабалета (Кампаняро 77), Ф. Фернандес, Демикелис, Рохо, Масчерано, Биля, Ламела (Гаго 68), Перес (А. Фернандес 46), Ди Мария (Алварес 86), Агуеро (Гайтан 83)