Бразилия излъга Сърбия в зрелище

Бразилия излъга Сърбия с 81:73 в истинско баскетболно зрелище пред повече от 7 хиляди зрители в Гранада. Това бе трета победа за "селесао", като бразилците са с актив 3-1 в група А, а Сърбия има две победи и две загуби до момента.

Крайният изход на мача се реши през второто полувреме, в което и двата отбора играха отличен баскетбол и зарадваха феновете с качествени изпълнения и обрати.

Първата половина на двубоя мина изцяло под контрола на Бразилия. Леандро Барбоса и компания лимитираха "плавите" до 32 точки за първите 20 минути, а от своя страна нанизаха 48 и водеха с 16 точки на почивката.

Сърбия показа тотално различно лице през третата четвърт и демонстрираха зверска защита, а освен това играта им в нападение също потръгна. Водени от Милош Теодосич те постигнаха пълен обрат и дръпнаха с 64:60 след 30 минути.

Тройка на Симонович направи резултата 67:60, преди бразилиците да отговорят с 12 безответни точки и 67:72. Тиаго Сплитер изработи две нарушения в нападение на Мирослав Радулица, а след това заби за 68:74. Теодосич върна вярата на сърбите с тройка за 71:74, но Маркиньос отговори с успешна стрелба от дистанция за 71:77, след което бразилците не изпуснаха мача.

Именно Маркиньос бе най-резултатен с 21 точки (6/9 от тройката). Леандро Барбоса добави 16 точки, а Тиаго Сплитер остана с 10 точки, 7 борби и 6 асистенции.

За Сърбия Милош Теодосич вкара 14 и направи 5 асистенции. Мирослав Радулица остана с 11, а Стефан Маркович - с 10.