Италия обърна Франция с 3:2 в драма на Мондиал 2014 (видео)

Волейболистите на Италия спечелиха първата си победа на световното първенство за мъже в Полша, след като в мач II кръг на Група D обърнаха Франция с драматичното 3:2 (20:25, 20:25, 25:23, 25:13, 15:12) пред 11 150 зрители в "Арена Краков".

Италианските волейболисти започнаха много лошо мача и успяха да вбесят темпераментния си селекционер Мауро Беруто. "Петлите" поведоха с 2:0, но паузата от десет минути се отрази добре на "адзурите".

Мауро Беруто вкара в игра резервите Микеле Баранович и Филипо Ланца, на мястото на Драган Травица и Симоне Пароди и играта на Италия потръгна, след като Ланца показа почти перфектно посрещане. Звездата на Франция Ървин Нгапет пък заигра изключително слабо. Италия изравни резултата до 2:2 гейма, след силния начален удар на Иван Зайцев. В тайбрека "Скуадра адзура" поведе с 4:0 и спокойно затвори гейма с 15:12 и мача с 3:2 гейма.

Ивай Зайцев заби 25 точки (3 аса, 3 блока), а Иржи Ковар, Симоне Бути и Емануеле Бирарели добавиха по 12 точки.

За Франция Антонен Рузие се отличи с 27 точки (1 блок), а Ървин Нгапет добави 13 точки.

ФРАНЦИЯ - ИТАЛИЯ 2:3 (25:20, 25:20, 23:25, 13:25, 12:15)

ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти 2, Антонен Рузие 27, Кевин Тили 8, Ървин Нгапет 13, Кевин Льо Ру 6, Никола Льо Гоф 10 - Женя Гребенников-либеро (Жонас Агуне, Никола Марешал, Франк Лафит, Йоан Жомул 1)
Старши-треньор: Лран Тили