Българин прави фурор в Нотингам

Отличен дебют направи българинът Николай Тодоров с екипа на младежкия тим на лидера на английската Чемпиъншип – Нотингам Форест. 18-годишният централен нападател изигра първия мач след подписването на договора с мъжкия тим и отбеляза 4 гола. Юношата на ФК Плевен взе участие в контролата на тима до 21 г. на Нотингам срещу връстниците им от футболната академия на шотландската легенда Гордън Стархън. (Школата на бившият футболист на Дънди, Абърдийн, Манчестър Юнайтед, Лийдс и Ковънтри няма мъжки отбор.)

Двубоят се игра на централният терен на футболната академия на Нотингам и бе наблюдаван внимателно от целия спортно-технически щаб на Форест, начело с треньорите на мъжкия тим. Мачът завърши 7:2 за домакините, а главното действащо лице бе Николай Тодоров. Българинът откри резултата в 6-ата минута, а в 14-ата предизвика аплодисментите на всички с второ попадение след бомбен шут от 30 метра. Малко след това шотландската формация намали на 2:1. Секунди преди края на първото полувреме обаче Ники изправи на крака целия щаб на Нотингам с трети гол, реализиран с плонж с глава. Десетина минути след почивката Тодоров вкара четвъртия си гол в мача след като се пребори с шотландските бранители и технично прехвърли пресрещащият го вратар на съпърника. В 65-ата минута българският нападател асистира на съотборник за 5:1.

10 минути преди края Тодоров бе заменен и при излизане от терена бе сърдечно поздравен от мениджърът на младежкия тим Джими Джилингъм и колегите му. До края на контролата съотборниците му забиха още две попадения и допуснаха едно за крайното 7:2.

"Доволен съм от дебюта си. Направих добра подготовка и се чувствам във форма. Всички много ми помагат. Изключено е да се главозамая. Просто се старая да изпълнявам указанията на треньорите“, заяви Николай Тодоров.