Чилич на четвъртфинал след петсетов трилър със Симон

Марин Чилич се класира за четвъртфиналите на US Open след драматична победа над Жил Симон в пет сета - 5:7, 7:6(3), 6:4, 3:6, 6:3. Хърватинът записа първи успех срещу днешния си съперник след четирите загуби в досегашните двубои помежду им. Двамата изиграха запомнящ се мач, в който Чилич показа по-здрави нерви и заслужено триумфира. Той спаси точка за пробив в първия гейм на финалния сет, след това проби за 4:3 и до края не изпусна инициативата.

Чилич направи 23 аса и 70 печеливши удара. В следващия кръг той ще се изправи срещу победителя от мача между Томаш Бердих и Доминик Тийм. За хърватина това е трето достигнае до четвъртфиналите на турнир от Големия шлем, а Симон пропусна да се класира за тази фаза за първи път от 2009 година.

"Знаех, че Жил няма да се предаде. Условията бяха трудни, но аз не загубих концентрация и това ми донесе успех", коментира след мача 14-ият в схемата Чилич.