Литва катастрофира срещу Австралия (видео+галерия)

Европейският вицешампион Литва катастрофира в третата си среща от световното първенство по баскетбол, губейки от Австралия с 82:75. Поражението бе първо за литовците, а победата втора за австралийците. Сега и двата тима имат еднакъв актив в класирането в група D - по 2 успеха и 1 загуба.

Водени от Джо Ингълс и Арън Бейнс, "озитата" изригнаха още в първата четвърт, в която успяха да нанижат 30 точки в литовския кош и да поведат с 30:20 след 10 минути игра.
Литва катастрофира срещу Австралия
Хаосът в редиците на Литва продължи с пълна сила и през втората част, в която европейците реализираха едва осем точки след изключително неубедителна игра в нападение и на почивката изоставането им бе повече от сериозно - 47:28.

През третата част играчите на Йонас Казлаускас показаха истинското си лице и след изключително агресивна защита, подкрепена от доста по-добро и организирано нападение, наваксаха почти целия си пасив - 62:56 след 30 минути.
Последната четвърт започна с тройка на Мачиулис за 62:59, но след това той и съотборниците му не успяха да направят нещо повече и останаха в ролята на губещ до края на двубоя. Австралия показа хладнокръвие в нападение и поведе със 76:66 при оставащи 2:53 минути. Сейбутис поведе Литва на късен щурм и доближи тима си на четири точки - 79:75, но в оставащите 31 секунди силите на Литва не стигнаха.
Джо Ингълс наниза 18 точки и направи 4 асистенции за победителите. Арън Бейнс добави 14 точки, Мат Делаведова - 13, а Брад Нюли остана с 10.

За Литва Сейбутис бе най-добър с 21 точки, а Дариуш Лавринович вкара 14.