Мексико отстреля Ангола за едно полувреме (видео)

Националния отбор на Мексико надигра Ангола със 79:55 и постигна първата си победа на Мондиал 2014 в Испания. Мексиканците стигнаха до успеха след силно второ полувреме, в което демонстрираха отлична успеваемост в стрелбата от зоната за три точки.

През първата половина на двубоя в Гран Канария двата тима си поделиха по една част. Първите 10 минути бяха за шампионите на Африка, които си изградиха аванс от 15:20, но през втората четвърт Мексико заличи изоставането си и дори поведе с точка на почивката - 36:35.

През второто полувреме мексиканците се разиграха и започнаха да нижат тройка след тройка, раздавайки топката по периметъра на атаката по отличен начин.

След 30 минути игра те вече имаха двуцифрен аванс - 57:45, а през последната част разликата надхвърли 20 точки, за да бъде фиксиран краен резултат 79:55.

Мексиканците реализираха 12 тройки от 26 опита, като най-резултатен бе Ектор Ернандес, който наниза 24 точки (6/10 от далечна дистанция). Густаво Айон записа "дабъл-дабъл" със 17 точки и 12 борби, а Франсиско Крус остана с 14 точки и 4 асистенции.

Вандер Жоаким и Яник Морейра пък вкараха по 13 точки за Ангола. Африканците овладяха цели 24 борби под противниковия кош, но играха изключително безотговорно в нападение.

И двата тима имат по 1 победа и 2 загуби от началото на мачовете в група D.