Гърция се справи с Пуерто Рико и продължава без загуба

Световният вицешампион от Япония 2006 Гърция надигра Пуерто Рико и продължава без загуба в група В на Мондиал 2014. Баскетболистите на Фотис Кацикарис победиха пуерториканците с 90:79, като това бе трето поредно поражение за островитяните, които бяха без най-голямата си звезда - Карлос Аройо. Опитният гард пропусна двубоя заради травма в глезена, получена вчера.

"Елините" показаха отлично взаимодействие и отборна игра както в защита, така и в нападение. В офанзивен план южните ни съседи играха отлично на заслон и контразаслон и това се оказа ключово за успеха.

Пуерто Рико оказа съпротива само в първите 10 минути, след които изоставаше с 20:19, преди Никос Зисис да вземе нещата в свои ръце и да изведе гърците напред с 41:33 на почивката, реализирайки тройка със сирената, която се оказа ключова от психологическа гледна точка.

Силното представяне на гърците продължи и след почивката, а през третата четвърт Кацикарис завъртя състава си и този ход даде резултат, тъй като разликата се покачи до 68:52. В заключителната десетка символичните гости се хвърлиха здраво, но усилията на Реналдо Балкман и Хосе Бареа не бяха достатъчни.

Никос Зисис наниза 19 точки за победителите, а Янис Антетокунмпо добави 15.

За Пуерто Рико Балкман вкара 23, а Бареа - 21.