Сърбия победи Иран в мач №100 на Биелица (видео)

Сърбия се отърси от драматичната загуба срещу Франция снощи, надигравайки Иран с 83:70 в третата си среща на Световното първенство по баскетбол в Испания. "Плавите" се справиха с екзотичния си съперник въпреки отличната игра на Хамед Хадади и подариха успеха на Неманя Биелица, който изигра мач №100 с екипа на родината си.

Именно 209-сантиметровият Биелица бе най-добър за победителите, завършвайки с "дабъл-дабъл" от 18 точки и 10 борби. Богдан Богданович реализира 16 точки, а Мирослав Радулица - 13.

Хамед Хадади бе над всички за Иран - 29 точки, 5 борби и 4 отнети топки. Бившият център на Мемфис бе почти перфектен в стрелбата, реализирайки първите си 10 опита от игра, а в крайна сметка завърши с два пропуска - 10/12.

Сърбите нанесоха удара си през третата част, след като първото полувреме бе равностойно. Именно тогава възпитаниците на Саша Джорджевич успяха да се откъснат напред с двуцифрена преднина, която запазиха и през последните 10 минути, за да спечелят с 83:70.

Сърбия има 2 победи и 1 загуба, докато Иран все още не познава вкуса на успеха и има три поредни поражения.