Бразилия започна ударно! "Селесао" разгроми Германия с 3:0 в Катовице (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Световните шампиони от Бразилия започнаха с летящ старт участието си на световното първенство по волейбол в Полша, след като разгромиха Германия с 3:0 (25:21, 25:19, 25:17) в мач от I кръг на Група В, който се игра пред над 6000 зрители в зала "Сподек" в Катовице.
Мондиал 2014: Германия - Бразилия 0:3
Двубоят Германия - Бразилия започна напълно равностойно до 10:10 в първия гейм. "Селесао" поведе с 13:10 след ас на Мурильо Ендрес. Георг Гроцер намали до 13:15, но Бразилия дръпна с 16:13 при второто техническо прекъсване. Мощна атака на Уолъс де Соза изведе "Селесао" напред при 17:13. Георг Гроцер запази разликата от 4 точки при 19:23. Рикардо Лукарели реализира последната точка в първата част за 25:21 за Бразилия.
Бразилските волейболисти поведоха с 6:3 в началото на втората част. Бундестимът съумя да намали до 12:13 и 13:14 след атака през центъра на Макс Гюнтьор. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за "Селесао". Германия намали до 15:16 след блок на Макс Гюнтьор. Постепенно Бразилия дръпна в резултата до 24:17 и затвори втората част 25:19 след мощна атака на резервата Леандро Висото.
"Селесао" поведе с 8:3 в началото на третата част. Разликата нарасна на 8 точки при 18:10 след атака на Рикардо Лукарели. Възпитаниците на Бернардо Резенде затвориха лесно третата част с 25:17 след поредна отлична блокада, а с това спечелиха и мачас 3:0.

Най-полезни за "Селесао" станаха Рикардо Лукарели (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака) и Лукаш Сааткамп (2 блока, 1 ас и 90% ефективност в атака) съответно с 13 и 12 точки за победата. За Бундестима Георг Гроцер завърши със скромните за него 11 точки.
ГЕРМАНИЯ: Лукаш Кампа 2, Георг Гроцер 11, Себастиян Шварц 7, Маркус Бьоме 4, Денис Калиберда 6, Макс Гюнтьор 3 - Фердинанд Тиле-либеро (Йохен Шьоопс 3, Себастиян Кюнер 1, Дирк Вестфал 1, Маркус Щоервалд-либеро)
Старши-треньор: Витал Хейнен
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде, Лукаш Сааткамп 12, Сидао 8, Мурильо Ендрес 5, Уолъс Де Соуса 11, Рикардо Лукарели 13 - Марио Жуниор-либеро (Луис Фелипе Фонтелеш, Леандро Висото 1, Рафаел Де Оливейра)
Старши-треньор: Бернардо Резенде.