Три от 1/2-финалистите вече са известни

Само едно празно място остана в пъзела на 1/2-финалите от бейзболното първенство на България. Първите три претендента за титлата станаха ясни още след откриващия уикенд от плейофите в националния шампионат. В него фаворитите взеха своето по категоричен начин, затваряйки всички серии с по 2-0, при това без нито един мач да продължи в пълни 9 ининга.

Най-убедителен бе носителят на Купата на България Атлетик (Сф), който бе безмилостен срещу Атлетик (Кз) и разгроми новака с 22:1 и 15:0. С два нокаута напред продължава и вицешампионът Девълс (Дуп) – 15:0 и 15:5 срещу НСА-Лъвове (Сф), а най-големи трудности изпита шампионът София Блус, който все пак също сложи преждевременен край на срещите си с Юнак – 13:3 и 17:5.

Последният 1/2-финалист трябва да стане ясен през уикенда (6-7 септември), за когато е насрочен плейофът между Бизони (Бл) и Академици (Сф). Победителят от него ще спори за място във финала срещу Девълс, а другият финалист ще бъде излъчен в столичното дерби Атлетик - Блус. Полуфиналите също ще се проведат в серии до 2 победи.

Всеки от отпадналите тимове преди финала обаче ще има шанс да се бори за бронзовите медали, понеже тазгодишната схема на елиминациите в първенството предвижда допълнителни мачове по пътя към 3-тото място. Те ще започнат с пресявките между Юнак и Атлетик (Кз) и между Лъвове и загубилия от сблъсъка Бизони - Академици, а по-нататък ще се включат загубилите 1/2-финалисти.