Ривър Плейт взе дербито срещу Сан Лоренсо

Лидерът Ривър Плейт победи с 3:1 като гост Сан Лоренсо в дербито на петия кръг в аржентинското първенство. В петата минута Марио Маркос откри резултата в полза на домакините след подаване на Ектор Виялба. Малко след това обаче Ривър демонстрира високото си ниво от предишните мачове и Леонардо Пискуличи изравни. В 59-ата минута Тео Гутиерес се възползва от добро подаване на Пискуличи и даде аванс в полза на гостите. В края на двубоя Лукас Бойе с глава оформи крайното 3:1 в полза на "милионерите", които имат 13 точки на първото място в класирането и все още нямат допуснато поражение.

Шампионът от турнира Копа Либертадорес през 2014 година Сан Лоренсо има едва три точки от четири изиграни двубоя. В друга среща от кръга Велес Сарсфийлд загуби с 1:3 при гостуването си на Бока Хуниорс. Даниел Диас, Сесар Мели и Андрес Чавес се разписаха в полза на домакините след почивката. През първата част Хорхе Кореа беше дал аванс в полза на Велес, който има 12 точки на второ място в подреждането.

Бока Хуниорс заема 14-а позиция с 6 точки до момента. Индепендиенте победи с 2:1 у дома Расинг Клуб в друг от по-интересните двубои от кръга.