Дъждът събуди Федерер, Бердих също продължава напред

Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер постигна 70-ата си победа на US Open. Швейцарецът отстрани с 4:6, 6:1, 6:1, 6:1 Марсел Гранойерс и на осминафиналите ще срещне Роберто Баутиста Агут, който елиминира в три сета Адриан Манарино - 7:5, 6:2, 6:3. Заради разразилата се буря и проливния дъжд срещата беше прекъсна за около два часа при 5:2 в полза на Гранойерс в първия сет. След подновяването на играта Федерер върна пробива, но веднага допусна нов и сетът отиде на сметката на неговия съперник.

След като спечели първи сет в мачовете между двамата, испанецът не можа да задържи високото ниво на игра, което демонстрира в началото. Той с мъка взе първото си подаване във втората част, но след това беше напълно безпомощен срещу разнообразните атаки на Федерер. Швейцарецът доминираше със сервиса си и често излизаше на мрежата, а в геймовете, в които посрещаше, пласира няколко великолепни ретура и бързо отчая Гранойерс.

Третият сет беше също толкова убедително спечелен от големия фаворит. Всички опити на Гранойерс да върне интригата бяха обречени на провал. В много ситуации испанецът прибягваше до къси топки, но те не му носеха никакъв успех. Федерер поведе с пробив и в началото на четвъртия сет, а съперникът му взе само един почетен гейм. По този начин Федерер за 14-а поредна година се класира на осминафиналите на US Open.

Място в тази фаза намери и Томаш Бердих. Чехът не срещна особени трудности с Теймураз Габашвили и го надигра с 6:3 6:2 6:4. Мощният сервис отново беше основното оръжие на Бердих, който нито веднъж не загуби подаването си. На осминафиналите той ще има за съперник приятната изненада на турнира Доминик Тийм. Австриецът изигра поредния си впечатляващ мач и се наложи с 6:4, 6:2, 6:3 над Фелисиано Лопес.