Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Франция започна с лесно 3:0 над Пуерто Рико на Мондиала

Националният волейболен отбор на Франция започна с лесна победа на Мондиала за мъже в Полша. Воденият от селекционера Лоран Тийе тим надделя над Пуерто Рико с 3:0 (25:23, 25:22, 26:24) в първата си среща от предварителна Група "D", играна тази вечер пред около 4000 зрители в зала "Краков Арена".

Така французите имат 3 точки, с колкото е и Иран, който по-рано днес надигра Италия с 3:1 гейма. В следващия кръг мачове в групата "петлите" излизат срещу "Скуадра адзура", а Пуерто Рико срещу Белгия, която пък отстъпи драматично на тазгодишните победители в Световната лига от САЩ с 2:3 гейма. Мачовете са утре (2 септември) съответно от 21,15 и 17,30 часа българско време.

Благодарение на страхотната игра на звездата си Ървин Нгапет французите бързо поведоха в първия гейм с 8:5 и 16:14. Въпреки усилията на пуерториканците, Франция взе гейма с минималното 25:23 след атака на Антонен Рузие и блокада на Нгапет. Волейболистите на Пуерто Рико реагираха и успяха да дръпнат във втората част с 13:11 и 16:14 след като натиснаха французите със серия и благодарение на атаките на капитана Ектор Сото. Постепенно "петлите" успяха да изравнят при 20:20 след два мощни аса на Рузие и дори да поведат с 22:20 след блокада на Кевин Льо Ру. В крайна сметка Франция затвори и втория гейм в своя полза при 25:22 след ас на Льо Ру. Третата част бе най-равностойна, като французите се откъснаха напред в резултата едва при 20:17 след ас на разпределителя Бенжамен Тонюти. Пуерто Рико успя веднага да изравни при 20:20, след което двата тима се "захапаха" в резултата. Все пак Франция го измъкна трудно с 26:24 след атака на Кевин Тийе и пореден ас на Льо Ру, а с това и мача с 3:0.

Най-полезни за френския тим станаха Антонен Рузие (2 аса и 40% ефективност в атака) и Кевин Льо Ру (3 блока, 3 аса и 63% ефективност в атака) съответно с 12 и 11 точки за победата. За пуерториканците Морис Торес (50% ефективност в атака) и капитанът Ектор Сото (57% ефективност в атака и 57% перфектно посрещане) реализираха съответно 13 и 12 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успех.
ПУЕРТО РИКО: Едгардо Гоас 3, Роберто Муньос 7, Езекиел Крус, Морис Торес 13, Ектор Сото 12, Маникс Роман 8 - Денис Дел Вайе-либеро (Хосе Ривера 2, Карлос Ортис, Фернандо Моралес)
Старши-треньор: Давид Алеман
ФРАНЦИЯ: Антонен Рузие 12, Бенжамен Тонюти 1, Ървин Нгапет 9, Кевин Льо Ру 11, Николас Льо Гоф 7, Николас Марешал 7 - Женя Гребенников-либеро (Франк Лафит, Йоан Жомел, Кевин Тийе 1)
Старши-треньор: Лоран Тийе.