Австралия не даде шанс на Камерун в Група "А"

Волейболистите от националния отбор на Австралия стартираха отлично на световното първенство в Полша. "Кенгурата" не дадоха никакъв шанс и биха категорично Камерун с  3:0 (25:22, 25:15, 25:18) в първия си мач от предварителна Група "А", игран тази вечер пред малко над 2200 зрители в зала "Стулеция" във Вроцлав.

По този начин австралийците се изравниха с домакините от Полша и Аржентина с по 3 точки във временното класиране. В следващия кръг мачове в групата Австралия играе с "Дружина полска", а камерунците с Венецуела, която по-рано днес падна от "гаучосите" също с 0:3 гейма. Срещите са утре (2 септември) съответно от 21,15 и 17,30 часа българско време.

Първият гейм на срещата започна напълно равностойно и първата техническа пауза дойде при минимална преднина за Камерун - 8:7 след ас на Сем Долегомбай. Постепенно момчетата на аржентинския наставник Джон Уриарте успяха да обърнат резултата в своя полза при 15:13 след серия от сервиси на Люк Смит и атака на Григорий Сукочьов. Австралия запази преднината си до крайното 25:22 след грешка от сервис на Нейтън Вунембайна от камерунците. Камерун тръгна по-добре и по-концентрирано във втората част, но все пак "кенгурата" успяха да поведат с 8:6 до първото техническо прекъсване. Постепенно преднината на Австралия нарасна до 18:12, след което спокойно взеха гейма с убедителното 25:15 след силни атаки на Адам Уайт. Камерунците направиха всичко по силите си да се върнат в мача, като поведоха с 8:6 до първата техническа пауза на третия гейм след ас на Артур Коди и брилянтна контра на Долегомбай, но силите им стигнаха до тук. Последваха множество техни елементарни грешки и 16:13 за Австралия. В крайна сметка австралийските волейболисти спечелиха гейма с 25:18 след атака на Томас Едгър, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за "кенгурата" стана Томас Едгър с 18 точки (4 блока и 56% ефективност в атака) за победата. За камерунския тим Жан Патрис Ндаки се отчете със скромните 12 точки.
КАМЕРУН: Мефани Оливие Нонгни 2, Ахмед Авал Мбутнгам, Сем Долегомбай 6, Жан Патрис Ндаки 12, Нейтън Вунембайна 9, Артур Коди 9 - Ален Фоси-либеро (Серж Патрис Аг, Давид Фогхуо 3, Джоузеф Ерве Кофане, Малики Муса, Жан Жуниор Нябейе)
Старши-треньор: Петер Ноненбройх
АВСТРАЛИЯ: Ейдън Зингъл 4, Томас Едгър 18, Адам Уайт 10, Ниемая Моут 10, Григорий Сукочьов 1, Люк Смит 8 - Люк Пери-либеро (Харисън Пийкок, Пол Керъл)
Старши-треньор: Джон Уриарте.