Могъщ Ибра поведе ПСЖ към разгром (видео)

Суперзвездата на Пари Сен Жермен Златан Ибрахимович изигра поредния си голям мач с екипа на френския шампион. Нападателят заби хеттрик във вратата на Сент Етиен за разгромната победа с 5:0, която изкачи парижани на второ място в класирането. Едно попадение добави Единсон Кавани, а вратарят на гостите Стефан Руфие си вкара аавтогол, с който откри резултата.

Ибрахимович можеше да се разпише още в началните минути, но Руфие парира негов удар. Стражът на Сент Етиен обаче подари първия гол на домакините, като не успя да овладее върната му топка и позволя тя да влезе във вратата. Флорентин Погба и Мевлют Ердинч имаха шансове да изравнят, но Салваторе Сиригу внимаваше. Малко преди почивката отново Ибра се разписа. Шведът посрещна центриране на максуел и с глава вкара за 2:0.

Второто полувреме беше истински рецитал на ПСЖ. кавани и Грегори ван дер Вил се разминаха с гола, но Ибра нямаше прошка в 62-ата минута. Не след дълго Кавани наниза четвърти гол във вратата на Руфие, а Ибрахимович оформи хеттрика си (общо шести за него с екипа на ПСЖ) в 72-ата минута след пас на Марко Верати.

След гръмката победа отборът на Лоран Блан вече има 8 точки - с две по-малко от лидера Бордо, а Сент Етиен е осми с актив от 7 точки.