Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Американците пак мачкат, отказаха Турция за едно полувреме (видео+галерия)

Световният шампион САЩ разби Турция точно за едно полувреме и записа втората си поредна победа на Мондиал 2014 в Испания. Американците се справиха с южните ни съседи с 21 точки разлика - 98:77, като стигнаха до успеха във втората половина на двубоя.

Мачът бе повторение на срещата за златните медали от шампионата на планетата преди четири години в Истанбул, който САЩ спечели с 81:64.
Американците пак мачкат, отказаха Турция за едно полувреме
Първата част премина с лек превес на турските баскетболисти, които играха като равни със звездите от НБА. Стрелбата на шампионите не потръгна в първите 10 минути и двата тима се оттеглиха при резултат 16:16.

Турците подходиха със самочувствие във втората четвърт и не допуснаха откъсване напред в резултата на САЩ, като се случи точно обратното. След силни заключителни минути именно те се оттеглиха като лидер след едно полувреме - 35:40.
Възпитаниците на Майк Кжижевски излязоха тотално преобразени за втората половина на двубоя и още през третата четвърт взеха контрол над случващото се на паркета в Билбао. Кенет Фарийд и компания заиграха изключително агресивно и се възползваха от преимуществото си от физическа гледна точка, за да дръпнат с 66:60 след 30 минути.

Последната част започна със серия от 17-3 за САЩ, с която те тотално обезкуражиха Турция, повеждайки с 83:66. Силите на вицешампионите не стигнаха за нещо повече и така те загубиха с 98:77.
Кенет Фарийд бе почти перфектен и завърши с 22 точки при стрелба 11/14. Антъни Дейвис добави 19, а Джеймс Хардън се оттегли с 14 и 7 асистенции.

За Турция Ченк Акьол се отличи с 12 точки.

В следващите си двубои от група С американците и турците ще се изправят съответно срещу Нова Зеландия и Украйна. И двата мача са на 2 септември (вторник)