Спартак (Плевен) разби Видима

Спартак (Плевен) смаза Видима-Раковски (Севлиево) с 4:0 в среща от 3-ия кръг на Северозападната В група. Мачът трябваше да е дербито на кръга, но разликата в класите бе отчайваща в полза на плевенчани. Те взеха инициативата още от самото начало и до края не я изпуснаха. Не бяха изминали и 10 минути, а топката вече бе спряла два пъти в мрежата на гостите. В 5-ата Стефан Христов откри след пас на Петър Стоянов. Малко след това Васил Шопов удвои.

Севлиевци не се стъписаха и ако късметът им не бе изневерил можеха да върнат интригата. Веднага след втория гол пасив нападателят им Альоша Илиев тресна гредата на плевенския страж Станнисла Антонов. В 17-ата минута пък Йоан Петков не уцели врата при изпълнение на дузпа, отсъдена от Станислав Ставров за нарушение срещу Альоша Илиев.

Всичко приключи в 44-ата минута, когато капитанът на домакините Любомир Иванов вкара много красив гол от фаул. Крайното 4:0 оформи Стефан Христов след пас на Любомир Тодоров.

След този успех спартаковци са едноличен лидер на групата с пълен актив от 9 точки.