Франция с драматична победа срещу Сърбия

Отборът на Франция записа първа победа на Световното първенство по баскетбол, което се провежда в Испания, след като в среща от група А петлите се наложиха драматично над Сърбия със 74:73.

Жофри Лаверн вкара 19 точки, включително и един наказателен удар в последната секунда, с който осигури успеха на тима си, а Антоан Диу и Едиун Джонсън вкараха съответно по 15 и 12 точки.

Миролав Радулица вкара 21 точки за сърбите, а Богдан Богданович и Неманя Биелица приключиха с по 12 и 11 точки.

Първата четвърт на срещата премина равностойно, като двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, а в самия край първо Батум отбеляза тройка и изведе тима си напред, но в ответната атака Теодосич проби и вкара за 21:20 в полза на Сърбия.

През вторите десет минути западните ни съседи затегнаха защитата, а в нападение Радулица и Йович правеха каквото си искат с защитата на съперника и това логично доведе до увеличаване на разликата в полза на сърбите до 42:34.

През второто полувреме петлите коригираха цялостното си представяне на терена, като през третата четвърт успяха да се доближат само на две точки от съперника - 60:62, което им даде възможност да стигнат до пълен обрат в заключителните десет минути. Това се случи буквално в последните секуди на срещат, след като Диао вкара за 73:73, а след грешка на Сърбия, Лаверн получи право да изпълни два наказателни удара, като отбеляза единия и донесе успеха на Франция – 74:73.